Hybryda – fakty i mity

Na ulicach coraz częściej można spotkać samochody wyposażone w silniki hybrydowe, czyli współdziałające ze sobą silnik elektryczny i spalinowy. Producenci przekonują, że jest to rozwiązanie ekologiczne i przyszłościowe, a w dodatku nie droższe od samochodów wyposażonych w silnik diesla. Mimo zapewnień o wieloletniej gwarancji dotyczącej akumulatorów klienci podchodzą z dystansem do tego rozwiązania. Wokół tematu hybryd powstało wiele faktów i mitów, które producenci samochodów próbują rozwiać tworząc specjale serwisy informacyjne i zachęcają do skorzystania z jazdy próbnej, aby klienci mogli się przekonać jak jeździ się takim samochodem. Planujący zakup hybrydy stawiają sobie pytania, czy jest to system drogi w serwisowaniu, a naprawy  skomplikowane? Czy łatwo będzie odsprzedać samochód hybrydowy? Co z akumulatorami po 10 latach?

Takich problemów nie mają klienci, którzy zdecydują się na wynajem długoterminowy we Fleet Number ONE. Po prostu jeżdżą samochodem płacąc co miesiąc za użytkowanie pojazdu. Jeśli jednak planują Państwo zakup samochodu wyposażonego w silnik hybrydowy proponujemy krótkoterminowy wynajem samochodu na dni. Nasi eksperci uważają jednak, że oferowana przez dilerów jedna jazda testowa, czy nawet jeden dzień to za mało, aby poznać samochód. Wg ich oceny potrzeba minimum tygodnia, aby przekonać się o zaletach i ewentualnych wadach danego samochodu. Dopiero po takim czasie jesteśmy w stanie wyrobić sobie zdanie o nim, testując go w różnych warunkach i sytuacjach. Oczywiście im dłużej tym lepiej, szczególnie gdy mamy okazję wybrać się samochodem w podróż i sprawdzić jak zachowuje się na trasie, ile mieści bagażu i czy wszystkim jest wygodnie podczas dłuższej jazdy.

Wychodząc naprzeciw wszystkim zastanawiającym się nad zakupem czy wynajęciem długoterminowym samochodu z silnikiem hybrydowym nasza wypożyczalnia oferuje zniżkę na wynajem od 8 do 14 dni w wysokości 10% od kwoty wynajmu samochodu. Wystarczy podać hasło: TEST HYBRYDY podczas rezerwacji lub wynajmu samochodu. Oferta jest ważna do 30 kwietnia 2019. Zapraszamy do naszych oddziałów.