NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest wynajem długoterminowy – ABONAMENT?

Długoterminowa forma wynajmu polega na wydzierżawieniu pojazdu na ustalony między stronami umowy okres (od 1 roku do 5 lat). Taka usługa zdejmuje z Państwa martwienie się o wydatki eksploatacyjne samochodu. Formalnie nie jesteście Państwo właścicielami samochodu, zaś w praktyce dysponujecie nim zgodnie z własnymi potrzebami. W zamian za korzystanie z samochodu, zobowiązują się Państwo płacić miesięczny abonament (tak jak za telefon) w ustalonej przez obie strony umowy kwocie. Podczas okresu trwania wynajmu, płacą Państwo tylko za zużycie pojazdu, a nie spłacacie jego pełnej rynkowej wartości, dlatego też czynsz jest niższy. Umowie najmu długoterminowego towarzyszy oferta serwisowania samochodu. Ze stałą miesięczną opłatą otrzymują Państwo kompleksowy serwis. Przeglądy wykonywane są w naszym autoryzowanym serwisie, zgodnie w zaleceniami producenta samochodu. Atutem jest także możliwość wymiany samochodu pod koniec umowy, a także w jej trakcie na inny – np. nowszy i bardziej zaawansowany technologicznie.

 

Co to jest leasing?

Ta forma finansowania przypomina sprzedaż na raty, z tym jednak, że kredytowany pojazd jest własnością kupującego, natomiast pojazd wzięty w leasing przez cały okres należy do leasingodawcy. Leasingobiorca dysponuje nim tylko zgodnie z własnymi potrzebami. Umowy leasingowane, zawierane są z zamiarem wykupu samochodu i przejęcia go na własność użytkującego.

 

Czy samochody są nowe?

Tak. Wszystkie samochody we Fleet Number ONE są nowe i pochodzą od autoryzowanych dealerów.

 

Jakie dokumenty potrzebuję w celu zawarcia umów?

Osoba fizyczna: Dowód Osobisty + Prawo Jazdy + oświadczenie o zatrudnieniu. Przedsiębiorca: Dowód Osobisty + Prawo Jazdy + oświadczenie o nr NIP i dochodach za dwa lata wstecz. (np. PIT 2017 oraz KP i PIT 2016 r.). W przypadku spółek (z o.o., S.A.) nr KRS + umowa spółki + bilans i RZiS za dwa lata wstecz.

 

Kto załatwia wszelkie formalności?

Niemal wszystkie formalności bierze na siebie Fleet Number ONE. To my odpowiedzialni jesteśmy za zakup wybranego auta, wykupienie ubezpieczenia i rejestrację samochodu. W przypadku szkody komunikacyjnej bierzemy też na siebie wszelkie działania z tym związane. Posiadamy własny dział likwidacji szkód.

 

Od czego uzależniony jest czynsz najmu (abonamentu)?

Czynsz najmu uzależniony jest od ceny samochodu, okresu trwania najmu oraz wielkości udziału własnego.

 

Od czego uzależniona jest rata leasingu?

Rata leasingu uzależniona jest od ceny samochodu, okresu trwania leasingu, wkładu własnego oraz wielkości wykupu samochodu.

 

Czy wymagana jest opłata wstępna?

Jak większość firm w tej branży, również Fleet Number One wymaga opłaty wstępnej, w wysokości minimum 5% wartości pojazdu. W przypadku abonamentu zwracana jest w dwóch ostatnich ratach, natomiast w leasingu wliczana jest na poczet spłat leasingowych.

 

Czy wynajem oraz leasing mogę zaliczyć do Kosztów Uzyskania Przychodów?

Tak. Jeśli samochód jest wykorzystywany w działalności gospodarczej, to koszt czynszu możecie Państwo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

 

Czy mogę sam wykonywać zmiany w samochodzie?

W trakcie trwania umowy zarówno abonamentowej jak i leasingu, wszelkie wątpliwości związane z modyfikacjami pojazdu należy konsultować kontaktując się z Doradcą Flotowym. Niekiedy z pozoru niewielkie zmiany w aucie mogą doprowadzić do obniżenia jego wartości.

 

Czy jeśli jestem wpisany do KRD, będą mógł skorzystać z oferty Fleet Number ONE?

Tak. Wymagamy dokumentów dot. zdolności kredytowej w celu zapoznania się z nimi, jednak nie są one dla nas wyznacznikiem, czy otrzymają Państwo samochód w wynajmie, bądź leasingu.